Ahoj, tak jsem tu zas. Je tu podzim, listí začíná hrát všemi barvami, sem tam vyleze i sluníčko, a to potom všude začínají lítat ty stříbrný pavučiny. Nejlépe, když ji chytnete přímo do obličeje :).

Miluju…

…když vyjdete ven a cítíte ten chladivý vzduch obsahující vůni spadaného listí se skrytým náznakem nadcházející zimy.

…když vyběhnete na kopec a zkoušíte pouštět draka, přestože vám desetkrát spadne na zem.

…když vyrazíte do lesa na houby, a je dnes už možné, že prvně hledáte les a když najdete les, je také možné, že najdete jen houby :).

…když můžete vydlabat a vykoulit oranžové dýni osobitý obličej.

…když jedete na kole po Pálavě a zastavíte u sklípku, protože je období vinobraní a burčáku. Opatrně zakroužíte plnou sklenkou a ochutnáte.

…když jdete ke kaštanové aleji a nasbíráte alespoň jeden košík plný kaštánků a doma z nich při zkoušce tvoření zvířátek zavzpomínáte na dětství.

…když jdete sadem a utrhnete si ještě teplé jablko ze stromu a pořádně se do něj zakousnete.

Pro mě začíná ta nejhezčí část roku.

Nálada udělat oheň v krbu a zachumlat se do teplé chlupaté deky a vzít oblíbenou knížku.

Sice je to moc hezké období, ale na mnohé z nás v takovémto obdobím dopadá se špatným počasím i horší nálada. A stejně vylézají na povrch i chmury. Jenže co s nimi.. Má dobrá známá říká: „Dělání, dělání, všechny chmury zahání“. Jenže to na mě vůbec nepůsobí, do ničeho se mi nechce. Nevidím motor v sobě a nemohu nalézt náboj ani v žádné činnosti.

Pro mě schůdné řešení vidím v přečtení nějaké motivační knihy nebo případně poslechnutí nějakého smysluplného podcastu. A hlavně vybrečet se, protože jednou za čas na to má nárok každý. Říká se: „Kluci přece nepláčou“. Ale i kluci můžou mít horší chvilky, nehodí se je vypouštět je na veřejnosti, ale proč neuronit slzu sám v koutě.

Emoce jsou důležité. Léčí. Měli bychom si je připustit k tělu, protože než se nadějeme, můžeme žít život úplně bez nich. Nahrazujeme zážitek zážitkem, věc věcí a stejně máme v srdci prázdno .

Později to může vyústit v život bez nich. Myslím, že prožíváním emocí můžeme omezit nemoci.

Takže když je vám naprd, prostě je vám naprd. Žádný zastírání smutku, pěkně jej prožijte. Stejně tak si připusťte radost a prožívejte ji, neboť si ji zasloužíte!

A jak to máš ty s prožíváním emocí?

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Prožívám hluboce pozitivní emoce, můžu. Nečeká mne za to něco špatného. Zasloužím si dobré zážitky a dobré věci v životě.

VLOČKA

Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.