Je to asi rok, co jsem si koupila auto, ale jde to se mnou z kopce. Už nejsem s to, chodit pěšky. To, co dřív byla každodenní procházka tři kilometry, jen tak lážo, plážo, je pro mne nyní skoro trénink. A tak mám pro Vás radu do života: „nekupujte si auto“. Vím, že to v dnešní době nejde, protože autobusová doprava je tak drahá, že se raději nevypravují autobusy, jak by řekl můj tatínek. No to by bylo něco pro něj, a mohl by pokračovat… Na úřadě si telefonují neomezeně za necelých sto korun měsíčně. Osoby, které podvádějí, nechytí, protože zkrátka a dobře mají větší vliv a sílu, nejde o to jaké. No a tak to v dnešním světě chodí. Jenže je velmi těžké s tím něco udělat, protože to není v naší dosažitelnosti. Jsou ale věci, se kterými můžeme ledasco provést. Náš volný čas.

1Tedy jestli nějaký máte.

2)V případě, že jej nemáte: Měli, byste si na sebe nalézt pro začátek alespoň 5 minut času a s pomalým tempem to prodlužovat. No neříkejte mi, že nemůžete obětovat půl hodiny denně. Jsou lidé, kteří už nejsou s to odpočívat, a pro ty to bude velkým ne oříškem, ale ořechem.

A tak si tu svoji půl hodinku, pět minut, proměňte v to, co Vám dělá radost, naplňuje Váš život, ale přemýšlejte nad tím, jak to vše stihnete, ale proměňte jej v potěšení. Vždyť je to Váš čas, tak jej prožijte, jak je Vám libo. Protože třeba platí, že peníze budou a my tu nebudeme. Lidské štěstí se skládá z tolika dílů, že stále nějaký chybí, a tak to pojď změnit.

Udělej si na sebe čas 🙂

Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.